בנייה . קידום . ייעוץ
16

קידום אורגני VS קידום ממומן בגוגל

לא מעט לקוחות שואלים אותי על ההבדלים בין קידום אורגני לקידום ממומן בגוגל ומה אני חושב שיכול להתאים להם.
ובכן, לכל אחת מהשיטות יש את היתרונות שלה, כאשר, ככלל ההמלצה היא לשלב בין שתיהן – כאשר, באמצעות קידום ממומן בגוגל, ניתן להוביל את האתר למקומות הראשונים במילות המפתח הנבחרות, באופן מידי – כלומר, מעכשיו לעכשיו.
לעומת זאת, קידום אורגני הוא הליך אשר יכול לקחת חודשים – אבל הסבלנות משתלמת, כי בסופו של דבר, הוא יכול להוביל לתוצאות איכותיות וטובות וכמובן, לתרום תרומה גדולה לשם ולמוניטין של העסק.
אז כאמור, אין תשובה חד משמעית לגבי מה עדיף, אבל אני כן אנסה, לספק קצת מידע מהותי, על אחת מהשיטות, על מנת לסייע לכם בקבלת ההחלטות הנכונות.


קידום אורגני – קווים לדמותו
לא רבים מודעים לכך, אבל הליך הקידום האורגני מתחיל כבר בשלב הקמת האתר, למעשה, הליך קידום אורגני מורכב ממספר שלבים שונים, אשר לכל אחד מהם חשיבות גבוהה והשפעה על התוצאה ובין היתר: שלב בנייה של אסטרטגיה שיווקית והגדרת המטרות,  שלב ביצוע המחקר למילות המפתח, שלב ביצוע אופטימיזציה הן לקוד האתר והן לתוכן, שלב בניית התוכנית של התוכן (כאשר, לתוכן איכותי יש חשיבות והשפעה גדולה על הקידום בגוגל),  שלב הבנייה של קישורים חיצוניים ושלב הניתוח והמדידה של הנתונים – המטרה, היא לדאוג שחוויית המשתמש באתר תהיה טובה, כי אחרת לשאר הפעולות אשר בוצעו בהליך הקידום, לא תהיה כלל משמעות.
כאמור, מדובר בהליך ארוך טווח, אך ברגע שמשיגים את המטרה ומקפידים על פעולות אשר ישמרו את התוצאה שהושגה, ניתן לקצור לא מעט פירות.

גוגל אדס

קידום ממומן – קווים לדמותו
בהליך קידום ממומן, בעל האתר למעשה משלם כסף לגוגל, על מנת שזה יציג, מודעות הקלקה, אשר מובילות לדף הנחיתה.
המודעות מוצגות בגוגל – בתוצאות הגבוהות ביותר, בעמוד הראשון, תחת מילות המפתח הנבחרות.
בנוסף, המודעות גם מופיעות ברשת המדיה – באתרים שונים אשר בכוחו להתקשר עם גוגל במסגרת תוכנית Adsense.
היתרונות של קידום ממומן טמונים בעובדה, שהמפרסם יכול ליהנות משליטה מלאה על הקמפיין – הוא יכול להחליט מתי להעלות את המודעות ומתי להוריד אותם, הוא יחליט מהו גובה התקציב אותו הוא רוצה ומעוניין להקצות למטרה ובנוסף, הוא גם יכול לקבל את כל הפרטים והמידע לגבי מידת ההצלחה של הקמפיין – ובמידת הצורך, אף להטמיע את השינויים המתאימים – וכל זה, בהליך של לחיצה על מספר כפתורים.

אם אתם מעוניינים במידע או בפרטים נוספים הן על קידום ממומן והן על קידום אורגני בגוגל, אני כאן בעבורכם, מוזמנים ליצור עמי קשר ואשמח להשיב על כל שאלה.