בנייה . קידום . ייעוץ
מאמר בנושא - עיצוב אתרים בעזרת בוט AI
מאמר בנושא - עיצוב אתרים בעזרת בוט AI

עיצוב אתרים בעזרת בוט AI

איך לנצל את המהפכה לטובתינו?

בטוח שמעתם לאחרונה מושגים כמו ChatGPT או מידג'רני? או בשם הרחב יותר בוט AI? או בינה מלאכותית.
אז בוא תשמעו רקע קצר ואח"כ נמשיך למאמר המלא.. אז בינה מלאכותית Artificial Intelligence זה היכולות שלנו לתת למכונה אפשרויות לחשוב כמו בן אדם זה השם המטפאורי הכללי.
ואם נצליח לתת למכונה אינטגרציה כמו לבני אדם נוכל לבקש ממנה לעשות דברים בעלי אופי רגשי, מחשבתי ולהגיב בהתאם לכל סיטואציה. ופה נכנסות חברות שיצרו בוטים שייודעם להבין מה אנחנו מחפשים וליצור לנו מאפס כל דבר מחוזה לדירה, תמונה ציורית, סרטון ראליסטי ואפילו סרטון פרסומת עם הקול שלנו.

אני גיבור על - יניב שמואל

התמונה שלי גיבור על ע"י בינה מלאכותית

אז תנו למחשבות שלכם להשתולל ולעשות את מה שאתם יודעים לחשוב ולתת למכונה ליצור לנו, ואנחנו בבי אנד די אתרים עומדים בקצב הטכנולוגיה וחלטנו לעצב אתר עם בעזרת הבוט אבל לא רצינו שהוא יעשה הכול רצינו שהוא יעשה רק חלק מהאתר ויצרנו תמונות.

איך מבקשים יפה?

הג'ינרוט (יצור אוטומטי של תוכן באמצעות מחשב) נקרא פרומפט שבו אנחנו שולחים לבוט מספר מילים ומבקשים ממנו שיכלל לנו תוצאות, לצורך ההסבר בוא נניח שאנחנו רוצים תמונה מסויימת, אז בגוגל או במאגרי תמונות היינו מחפשים את התמונה כמו "סירה בים". לבוט אנחנו צריכים לתת יותר מידע כי הוא הולך ליצור לנו את התמונה אז החיפוש היה צריך יותר להיות כך: "הייתי רוצה תמונה של ים כחול עם שמש באמצע היום ושמים תחלת ובחלק השמאלי של הים תופיע סירת פירטים עתיקה בגודל 20% מהתמונה ועליה יהיה עוגה" אז נכון השתוללתי במחשבות שלי ויצרתי תמונה שלא קיימת בעולם לפי המחשבות שלי. גם אם אני אחפש שוב את אותו חיפוש Prompt אני לא אקבל אותה תוצאה, אני אקבל תוצאות קרובות, לדוגמא תמונה שיצרנו עם כמה וריצאיות:

יצירת תמונה באמצעות הבוט של מידג'רני

התמונות ששולבו באתר יצרנו ע"י בינה מלאכותית

הג'ינרוט נעשה ע"י תווכנה חינמית להורדה בשם דיסקורד – כלי תקשורת לשיחות עם מספר של אנשים וניתן לחפש באמצעותה תוכלו לחפש תמונות מה מידג'נרי כרגע הם עוברים על פיתוח הממשק שלהם.

שילוב באתרים והיופי שכל זה נותן לנו

ואז את התוצאות אנחנו משלבים בעיצוב של האתר, נכון עדיין יש זמן איך מידג'נרי (גירסה 5, נכון להיום) ואחרי שבקשנו כמה תמונות אנחנו משלבים אותם באתר ואת הצבעים אנחנו דואגים שהם יהיו הצבעים הדומיננטיים של האתר ושמים לב לזרימה של האתר עם הצורניות בסוף התהליך, נוצר לנו אתר שעומד בדרישות של גוגל ושל UX/UI והתמנות שבנו את האתר הן בוט.

תודה למעצבת האל נטלי שפיר 💙