בנייה . קידום . ייעוץ
מאמר בנושא - אתרים גמישים ונכונים (רספונסיבים)
מאמר בנושא - אתרים גמישים ונכונים (רספונסיבים)

אתרים גמישים ונכונים (רספונסיבים)

הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר במיוחד ומביאה איתה מגוון רחב של חידושים שהופכים בבוא העת לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו.
כך יוצא, שרק לפני שנים לא רבות גילינו את המחשבים הניידים והיינו נלהבים מהעובדה שאפשר לשאת אותם ממקום למקום ומכל היתרונות שהם טומנים בחובם וזמן קצר לאחר מכן, רבים מאתנו כבר זנחו את המחשבים הניידים לטובת המצאה חדשה ואטרקטיבית – הטאבלטים.


כיום, אנחנו בתקופה בה מכשיר הטלפון החכם הוא חברנו הטוב ביותר – אנו לוקחים אותו אתנו לכל מקום ומעבר לשימושים הפונקציונאליים שלו (למי שהספיק לשכוח הוא נועד לשיחות טלפון), אנו עושים בו עוד מגוון רחב של שימושים ובין היתר: גלישה באתרי אינטרנט בין אם לצורך פנאי ובין אם לחיפוש מידע, שימוש באפליקציות שונות ועוד..

העובדה שיש כל כך הרבה מכשירים אשר מאפשרים גלישה ברשת, אמורה להשביע את רצונם של בעלי האתרים – בכל זאת, הנגישות לאתרים שלהם היא הרבה יותר זמינה ונוחה.
אבל יחד עם זאת, בכדי שכל הגולשים יוכלו להיחשף לאתר וליהנות מאיכות גלישה מקסימאלית, על האתר להיות גמיש ונכון, או במנוח המקצועי "רספונסיבי".
אתרים רספונסיבים מותאמים לגלישה בכל גודל של מסך ועם כל מכשיר. בעלי אתרים אשר שמים דגש על הנושא הזה, יוכלו להיות שקטים ורגועים בידיעה שלא משנה מאיזה מכשירים הגולשים מגיעים לאתר, הם עתידים להיחשף לאתר ידידותי, מעוצב ונעים לגלישה.

אז מה זה בעצם אתר רספונסיבי?
אתר רספונסיבי הוא אתר אשר מתאפיין בגמישות וביכולת להשתנות בהתאם לגודל הרזולוציה והדפדפן דרכם הגולשים צופים בו.
בניית אתר רפסונסיבי עושה שימוש בטכניקות מתקדמות אשר ייעודן לאפשר לאתר המדובר להיות מותאם עבור כל סוגי המכשירים המאפשרים גלישה באינטרנט.

דוגמא לתצוגה אתר רספונסיבי

היתרונות של אתרים רספונסיביים
לפני שניגע ביתרונות של אתרים רספונסיבים, צריך להבין את החסרונות של אתרים אשר אינם רספונסיבים ובעיקר את החיסרון העיקרי של אתרים מהסוג הזה.
גולש אשר נכנס לאתר דרך מכשיר הטלפון שלו ונתקל בקשיים בעת הגלישה באתר או בשיבושים אחרים, ימהר לנטוש את האתר כלעומת שבא – האפשרויות שהרשת מציע הן רבות, כך שלרוב הגולשים אין ממש סבלנות לנסות ולהתמודד עם אתרים שלא מספקים עבורם את הנוחות המושלמת.

אז מעבר ליתרון הברור של אתר רספונסיבי הטמון בעובדה שאחוזי הנטישה של האתר ירדו פלאים, ישנם עוד מספר יתרונות לאתרים אלו ובין היתר: עיצוב אתרים רספונסיבי מומלץ על ידי גוגל – וההמלצה היא כמובן ליישם כל מה שהחברה המשמעותית הזאת ממליצה.

יתרון נוסף, טמון בעובדה שהאתר שלכם יהיה מותאם גם למה שעתיד לקרות בהמשך – אנחנו לא יודעים עוד איזה סוגי מכשירים ואיזה רזולוציות של מסכים ממתינים לנו מעבר לפינה – כך שברגע שהאתר עבר את ההתאמה, בעל האתר יכול להיות רגוע שהאתר שלו יהיה זמין ונוח לגלישה, לפחות בשנים הקרובות.

דוגמא לתצוגה אתר רספונסיבי

אתרים רספונסיבים טומנים בחובם כאמור, שפע של יתרונות. כך שגם אם אתם עומדים לפני בנייה של אתר חדש וגם אם יש לכם אתר קיים, קחו בחשבון שבכדי "להוציא ממנו את המקסימום" מאוד חשוב לוודא שהעיצוב שלו יהיה גמיש ומותאם לכל סוגי המכשירים.

כמובן, שבכדי ליהנות מתוצאות משביעות רצון, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג שהאתר יעוצב על ידי בעל מקצוע מנוסה, אשר מתמחה באופן פרטני בתחום זה. זכרו שאתרים רספונסיבים יאפשרו לכם להיות רגועים בידיעה שאתם לא מפספסים גולשים שיכולים להפוך בקלות להיות לקוחות שלכם בפועל, רק בגלל שהאתר המושקע שלכם לא נראה ברור דרך מכשיר הסמארט פון.