קידום אתרים בגוגל אדס - ממומן

אתרים אינטרנט לא יכולים להגיע לקהל רחב שהם לא מכירים בלי קידום אתרים, הקידום גורם למנועי חיפוש להעריך את האתר יותר גבוה ולדרג אותו בראש תוצאות החיפוש, זה בגדול.
אנחנו עובדים עם מערכת שנקראת גוגל אדס – שבאה ניתן עם תקציב נכון לנצח את התוצאות הראשונות ולהיות ממוקם בשלישייה הראשונה בגוגל מעל המתחרים והתוצאות האורגניות.

קידום אתרים בגוגל אדס - ממומן - בי אנד די אתרים

קידום אתרים בגוגל אדס - ממומן

אתרים אינטרנט לא יכולים להגיע לקהל רחב שהם לא מכירים בלי קידום אתרים, הקידום גורם למנועי חיפוש להעריך את האתר יותר גבוה ולדרג אותו בראש תוצאות החיפוש, זה בגדול. אנחנו עובדים עם מערכת שנקראת גוגל אדס – שבאה ניתן עם תקציב נכון לנצח את התוצאות הראשונות ולהיות ממוקם בשלישייה הראשונה בגוגל מעל המתחרים והתוצאות האורגניות.
פגישת היכרות עם הלקוח.ה

שיחת היכרות

ההתחלה הכי חשובה, להכיר את הלקוח.ה, את המוצר, את השירות ללמוד, לקרוא להבין כל זה לא יעזור עד שאני לא אשמע מהלקוח.ה את מה שמפריע להם? מה שהם רוצים? מה היכולות שלהם לניהול המוצר? מבצעים? תקציב? אתם לא יודעים כמה שאלות יש, כמה תשובות, כמה הבנות ואז אני נותן לכל הדברים לשקוע ועובר לשלב השני שזה ייעוץ עם עמיתים למקצוע להבין יותר על המוצר/השירות. ואם בכלל יש מישהו שרכש את המוצר או השירות זה הכי מועיל – כי עכשיו אני שומע את החוויה מהצד השני, הצד שהוציא כסף מהכיס ורכש את השירות או את המוצר.. התוצאה היא שאנחנו לומדים ושומעים את שני הצדדים המוכר והקונה ופה יש לנו תמונה יותר מלאה שאנחנו מכירים ועוברים לשלבים השניים של בחירת המדיה, הצעות של תקציב ראלי, ארחיב. ברוב המקרים הלקוחות רוצים לשלם פחות על תקציב הפרסום ולקבל כמה שיותר תוצאה זה נחמד אבל לא יישם בעולם האמיתי, התקציב צריך להיות ראלי למוצר או לשירות.

בהמשך שיחת ההיכרות אני מעריך ללקוח את הצפי העתידי של החזר השקעת הפרסום, שיבינו שאנחנו לא קוסמים ואנחנו לא בעולם ללא מתחרים ואז הם מרגישים יותר נוח עם קצב הפעילות כי הם הבינו מראש במה זה כרוך. 
בנוסף אנחנו כן מדגישים את עלות הניהול של הקמפיינים לנו, לבי אנד די אתרים שהם יהיו צריכים לשלם באופן חודשי, כמה זמן התחייבות כי לעיתים רוב העבודה היא בחודשים הראשונים של הקמפיין, כל כמה זמן אנחנו מעלים תכנים וכ'ו.

בחינת מדיות פירסום

הכי אני אוהב את זה שאומרים אני רוצה פרסום בגוגל ובפייסבוק באותה נשימה. אין היום שום מדיות שזהות, כל מדיה והייתרונות והחסרונות שלה. ברור שגוגל זה המלך כי הגולש.ת מחפשים את הביטוי שהם רוצים להופיע בו לעומת רשתות חברתיות ששם הגולש.ת נחשפים למודעות פרסום שמתאימות לטירגוט והם בקהל היעד. 
אז הסעיף הזה הוא מאוד חשוב לדעת איזה מדיות יצליחו לאותו מפרסם ואז נדע איך לחלק את העוגה בין המדיות שהחלטנו לפרסם בהם, קחו בחשבון ששום דבר לא חקוק על הסלע, כלומר ניתן ורצוי לשנע תקציבים לפי הצורך.

המדיות הנפוצות היום לפרסום הן: גוגל בעיקר מנוע החיפוש של גוגל, אפשר לפרסום בגוגל גם תמונות וגם סרטונים דרך המונע החיפוש השני בגודלו לפי טענתם.
מדיה שניה היא רשתות חברתיות, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין.. בטיקטוק בפרינטרסט עדיין אין ביקוש פרסום.
ומדיה אחרונה היא מאמרים, הטמעת מאמרים דרך כלים כמו טאבולה ואאוטבריין באתרים מובילים ברשת.

בחינה איזה מדיות להשקעה
מחקר מילים ומתחרים - בי אנד די אתרים

מחקר מילים ומתחרים

פה מתחילה העבודה הרצינית שמתחילים להרגיש את הקמפיין להרגיש את המתחרים, העלויות. אז מה זה מחקר מילים? מחקר מילים זה ללמוד אילו ביטויים (יכול להיות כמה מילים כמו: יועץ משכנתא לדירה ראשונה) יניבו תוצאות טובות לבית העסק בתקציב הראלי שבית העסק הגדיר, לעיטים קרובות התקציב לא עומד בעלויות של מילות המפתח ואז צריך ללמוד על ביטויי זנב שהם יותר זולים ווממוקדים שיתאימו לתקציב. לדוגמא הביטוי "עורך דין משפחה" יקר להקלקה לעומת "עורך דין מזונות למשפחה" שיותר זול להקלקה, למה כי הבטוי הראשון יותר רחב ויש יותר מחפשים לעומת הביטוי השני שהוא יותר מדוייק.

מחקר המילים נותן לנו גם ללמוד מי המתחרים החזקים בשוק בכל מדיה, איזה מונחים שווה להדגיש במודעות יניבו אחוזי הקלקה גבוהים שיובילו לשיחות או לידים שיובילו לסגירות. בנקודה הזאת אנחנו יוצרים קובץ אקסל משותף לנו וללקוח.ה שבו אנחנו מתחילים לבנות את המודעות והלקוח חייב להתערב שם ולתת לנו את הדגשים שלו, איזה נקודות חובה להדגיש? האם להדריש מחיר? האם להדגיש איזורי פעילות? מבצעים? זמינות.. אם הלקוח.ה לא יהיו פעילים איתנו הקמפיין יכול להחמיץ המון היזדמניות ותקופת הלמידה תהיה ארוכה. תנו לנו ממכם.

שלב המחקר הוא שלב לא קצר אבל מאוד חשוב, כל מידע שהלקוח.ה יכולים לספק לנו יתקבל בברכה.. מידע על המוצר/השירות, מתחרים חזרים, מתחרים שצריך לשים להם לב, מה קורה היום בעסק, מה נמכר יותר ומה פחות, מה שווה להדגיש. זה מידע זהב למקדם אתרים.

בניית אסטרטגיה ותקציב

בשלב הזה, אחרי מחקר המילים והמתחרים אנחנו צוברים את כל המידע ומגבשים אסטרקטיגה שיווק הבנויה בראשית באלו מדיות אנחנו רוצים לפרסום, איזה תקציב לכל מידה, איזה שיטת פירסום בכל מדיה.
בסעיף למעלה סרקנו את המדיות הקיימות לפרסום בדיגיטל ועכשיו נעבור על שיטות הקמפיין הרגילות הקיימות. השיטה הכי טובה לטעמי היא קמפיין חיפוש ידני, למה? זה הקמפיין שיש לנו למפרסמים את השליטה הכי מלאה על העלויות, אנחנו בוחרים את הביטויים, אנחנו בוחרים את התקציבים לכל ביטוי ואנחנו בשליטה מלאה. החיסרון שזה המון עבודה שלעיטים מערכות אוטומטיות יכולות לעשות יותר טוב בפחות מאמץ, לא מפחדים מעבודה קשה.
שאר שיטות הפרסום הן אוטומטיות אסרוק אותן בקצרה, אחת השיטות הינה מקסימום הקלקות כלומר המערכת תנסה לתת הרבה תוצאות כאשר היא תוודא שיהיה מקסימום הקלות, עוד שיטה נפוצה היא מקסימום המרות, המערכת תוודא לנתב את התקציב למקסימות המרות של הקמפיין, במילה אחת מה זה המרה? כאשר הגולש מבצע פעולה (שיחה, ווטזאפ, ליד, הוספה לסל, רכישה וכ'ו). שיטה נוספת היא מקסימום פרפורמנס, שיטה שבה אנחנו מעלים לגוגל מודעות והמון חומר גרפי והמערכת של גוגל מעלה את המוצר/השירות שלנו בכל הכלים של גוגל.

בניית אסטרטגיה ותקציב נכון - בי אנד די אתרים
הקמת הקמפיינים - בי אנד די אתרים

הקמת הקמפיינים

לעבודה ולמלכה, עכשיו אנחנו בשלב העשייה, לוקחים את המודעות שהכנו מראש והלקוח אישר ומתחילים לבנות את הקמפיינים לפי האסטרטגיה שהחלטנו עליה בסעיף הקודם.

אנחנו לא מעלים את כל הקמפיינים מכה אחת, אלא  בהדרגה כדי לתת למערכות ללמוד עלינו במיוחד אם אנחנו מפרסמים חדשים שהמדיה לא מכירה.. תקופת הלימוד היא שונה ממדיה למדיה ומקפמיין לקמפיין.

בשלב הזה הלקוח.ה פחות מעורבים כי אנחנו צריכים את הזמן והשקט שלנו לעכל את כל המידע. בתום הקמת הקמפיינים שחשוב להדגיש כל הקמפיינים נפתחים על החשבון של הלקוח ואנחנו רק מנהלי הקמפיין. אם הלקוח.ה יחליטו לא לעבוד איתנו אז הם יוכלו להוריד את הרשאת הניהול שלנו ולהמשיך בדיוק מאותה נקודה, שימו לב זה חשוב מאוד לכל סוגי המדיות ולכל סוגי הקמפיינים, תמיד תוודאו שאתם הבעלים של הקמפיין.

עושים בדיקות סופיות שלא טעינו בכתיב, בהגדרות מול הלקוח.ה וזהו בהצלחה ולהתחיל לצבור מידע והמרות ב"ה.

מניעת מתחרים ובוטים

אחד הנושאים הכי שנואים על כל מקדם ומפרסם זה שיש המון לחיצות שזוללות את התקציב ואין שיחות או לידים. למה זה קורה כי מתחרים קונים בוטים שמזייפים לקוחות תמימים ולוחצים על השיחות שלנו ואפילו לא תאמינו מדמים שיחה אמיתי. ואנחנו צריכים להתמודד עם זה, אנחנו צריכים לרכוש תוכנות שיודעות לזהות משתמשים מזוייפים ולמנוע מהם להשחית את הקמפיין ולגמור לנו את התקציב.
התוכנה הנפוצה היא ClickCease שאנחנו יוכלים להגדיר בה רשימת חוקים שימנעו מבוטים וממתחרים להקליק עלינו ללא הבחנה, לדוגמא: אנחנו מסכימים לגולש להיחשף לקמפיין שלנו רק פעם אחת בשעה ואם הוא ינסה להיכנס יותר מפעם אחת בשעה אז כתבות ה IP שלו תשלח לגוגל לחסימה והוא לא יוכל לראות את הקמפיין שלנו בגוגל וללחוץ עלינו. כמובן צריך לשים לב עם החוקים לא להחמיר מידיי שנפספס לקוחות אמיתיים תמימים ובאותה נשימה לא להקל מידיי שלא עשינו כלום.. מאוד מעניין ומעצבן.

חסימת מתחרים ובוטים - בי אנד די אתרים
מעקב שותף על הקמפיין - בי אנד די אתרים

מעקב שותף

זה העבודה השותפת ועל זה אתם משלמים לנו, לשים לב להתריע ולעקוב אחרי ביצועי הקמפיינים, כמובן נשלח ללקוחות כל חודש סיכום סטטיסטי של התוצאות לחודש שהסתיים.. סטטיסטיקה יפה ומעוצבת בדוחות צבעוניים לא מעניינים את הלקוח.ה הם רוצים תוצאות ובכדי לשמור על מינון תוצאות אחיד המקדם חייב להיות תמיד עם יד על הדופק ללמוד ותמיד לשפר את המודעות והביטויים.
בשלב זה חובה על בית העסק להכין את המקדם בשינויים דרסתים בעסק, למשל הוספה/הקפאה שירות או מוצר מסויים או הורדה/העלאה מחירים או חופשה ארוכה.. ככול שבעל העסק יעדכן את המקדם בהקדם (חרוז) נוכל להיערך נכון ולעדכן את הקמפיינים בשינויים. מקרה אמיתי, לקוח החליף מספר טלפון ולא טרח לעדכן את המקדם ואז הוא שאל למה אין שיחות יותר, חחח מוזר אבל זה מקרה אמיתי אז אנא שימו לב שבתקופת הפרסום, המקדם הוא חלק מהעסק לטוב ולרע והוא חייב לדעת בדיוק לאן הרוח נושבת. 

שינוי אסטרטגיות ותקציבים

טוב החיים משתנים וגם הקמפיינים משתנים, מה שהיה טוב לפני חודש אולי כבר לא טוב או יותר מידיי טוב. לכן מנהל האתר חייב לעמוד בקצב ולהיות ער להתרחשויות הסובבות אותנו, לדוגמא מנעולן לרכב צריך לשנות את האסטרטגיה והתקציבים בעונות החופשים שרוב האוכלוסיה יוצאת ויש לה סיכוי יותר להיתקע לעומת תקופות של שיגרה, עוד דוגמא טובה גם בתחום המנעולן היא נניח המנעולן הוא גם לבית אז בעונות מעברי הדירות בקיץ יכול להיות שהוא ירצה לעשות עוד פירסום לטובת החלפת מפתוח לבית חדש או למעברי דירה.

אחרי שסרקנו כמה דוגמאות, השאלה החשובה היא איך עושים את זה בכדי לפגוע בקמפיינים הקיימים שאולי נרצה לחזור אליהם אחרי תקופת החופש או החגים. אז לעיתים אנחנו משכפלים קמפיינים ונותנים להם תקציבים ייעודיים ומשאירים את הקמפיינים הקיימים עד שהחדשים יתפסו מקום ולאט לאט עושים שינויים בזהירות שלא נעבור לתקופת למידה נוספת. גם חזרה לשיגרה צריכה להיעשות בצורה מדודה ומושכלת. 
שימו לב שלא כל שינוי מצליח ונרצה באופן ייזום לחזור לנקודת השינוי ולכן מאוד חשוב תיעוד שינויים דרסתיים ביומן.

שינוי אסטרטגיות ותקציבים - בי אנד די אתרים